Jdi na obsah Jdi na menu
 


O dřevu

 
Dřevo je rostoucí organizmus a dotýkáte-li se dřeva, můžete vnímat jeho živou energii,  máte-li v ruce dřevěný výrobek, je tato energie znásobena energií lidské práce, umu a lásky.
I v současné době je dřevo stále více využíváno pro své výborné vlastnosti a krásu. Výhodou tohoto materiálu je, že se dá obnovit. Dřevo jako surovina se nejvíce používá v nábytkářské výrobě. Výhodou této suroviny je, že se dá zpracovat téměř stoprocentně. Jen málokterý materiál je tak pevný a pružný jako některé druhy dřev, jen málokterý materiál lze tak dobře obrábět. A není přirozenějšího a krásnějšího materiálu, který by svou kresbou, vůní, barvou a leskem dřevo předčil.
Přírodní materiál – Příznivé klima v domě – Krásné stylové bydlení
Zdraví
Vzhledem ke specifickým vlastnostem dřeva je dřevěný nábytek výborný pro zdravý způsob života a styl bydlení. Dřevo dýchá, uvolňuje kyslík do prostředí, v kterém žijí lidé, stará se o příjemné klima a vlhkost v místnostech v každém ročním období. Odbourává prach, což uvítají lidé, trpící alergiemi. Díky svým vlastnostem udržuje elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem.
Komfort bydlení
Bydlení ve dřevem vybavené domácnosti je součástí určitého velkorysého a neupjatého přístupu k životu, návratem k přírodním hodnotám. Navozuje pocit útulného, příjemného, pohodlného a teplého prostředí.
Ekologie
Dřevo je přírodní surovina, obnovitelná, plně recyklovatelná a při rozumném hospodaření v podstatě nevyčerpatelná. K výrobě dřevěného nábytku je zapotřebí mnohem méně energie než při použití ostatních materiálů. Produkované množství odpadu je minimální a jeho složení umožňuje další využití či recyklaci. To znamená nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale i jeho ochranu.
Proto je dřevěný nábytek řešením pro lidi, kteří žijí v souladu s přírodou a šetří naše životní prostředí.
Životnost
Dobře navrhnutý, zkonstruovaný a udržovaný  nábytek z masivního dřeva má velmi dlouhou životnost. Důkazem toho je řada dochovaných dřevěných památek z 16. a 17. století.
Máte pocit, že je váš byt příliš moderní a studený? Chladný kov na vás číhá na každém rohu a vy nevíte, jak si místnosti trochu pocitově zateplit? Máme pro vás tip. Zkuste zvolit dřevo.
Dřevo je hojně užívaný materiál, který má tu moc zateplit domov a to nejen ve formě hořících polen v krbu. Dřevo s sebou přináší i kus přírody. Jeho hnědé odstíny se hodí do každého interiéru. I do velmi moderního, plného kovu a nerezových vychytávek. Leštěné dřevo dodá bytu luxusní nádech a ledabyle opracované kusy zase rustikální, domáckou pohodu.
 
Obklad ze dřeva
Máte-li bílé nudné zdi, vyberte si z nich jednu, která je něčím zajímavá. Jsou na ní dveře, průchod do další místnosti apod. Nevybírejte však tu, na které je okno. Záclony a závěsy budou dřevěnou ozdobu zakrývat a tak bude zeď stále působit přeplácaně. V jednoduchosti je krása. Pokud zdobíte zeď dřevem, myslete na to, že nemusíte zakrýt celou zeď. Stačí jen pás ve středu zdi. Nebo naopak horní a dolní okraje. Můžeme jen orámovat dveře nebo průchod. Je to na vás. Na bílém podkladě nejlépe vynikne tmavé dřevo, které dodá dramatický důraz tvaru pokoje. Světlé dřevo opticky neubere na velikosti místnosti a bude jen něžným doplňkem.
Dřevěné obklady stěn, stropů a podhledů jsou velice příjemné a dělají interiér útulnější.
Strop ze dřeva
Dřevěné obložení stropu vypadá velmi efektně, ale pouze u místností, které mají stropy vyšší. Aby se docílilo výrazného efektu už při vstupu do místnosti, volíme tmavší odstíny obkladů. Ty potom mohou opticky snižovat prostor. Pokud se strop obloží dřevem a nad vámi je další patro, myslete na to, že váš strop pohlcuje otřesy.
Dřevěné doplňky
Pokud se vám nechce do velkých změn, ale přeci jen toužíte po dřevěném akcentu v interiéru, zkuste se zaměřit na doplňky a kousky nábytku. Dřevěné stolky, lenošky, designové stojánky, skříňky, stojánky na květiny apod. Ke zkrášlení bytu můžeme také použít dřevěné podlahové lišty.