Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postele

Pohodlné a zdravé spaní

          – jen matrace nestačí

                   – rošt je dobrá volba

                               – kvalitní postel je základ pohodlného spaní

Základní podmínkou pro zdravý a příjemný spánek je kvalitní lůžko, které se přizpůsobí anatomickému tvaru našeho těla a při ležení páteř podpírá ve všech polohách v přirozeném tvaru. Kvalita lůžka má podstatný vliv na uvolnění a regeneraci naší páteře, kloubů i vnitřních orgánů.
Spíme proto, abychom načerpali energii na další den. Plnohodnotný spánek je důležitý pro obnovení fyzických a duševních sil, pro vytváření paměťových stop, ale také pro celou řadu metabolických pochodů. Během našeho spánku dochází k regeneraci celého organismu.
Správné lůžko musí být pohodlné. Navíc postel často neslouží pouze ke spánku, ale i pro příjemný odpočinek.
Zvýšená lehací plocha postelí
Při pořízení nové postele je důležitým rozměrem i výška lehací plochy - především pro ty dříve narozené a pro vysoké postavy. Na vyšší postel se lépe sedá, lépe se z ní vstává a také údržba postele je o něco snadnější.
Vyšší postele ocení nejen starší lidé, ale i ti, s výškou postavy nad 170 cm. Této skupině lze doporučit výšku lehací plochy zhruba padesát až šedesát centimetrů, ale setkat se lze i s postelemi, kde ležíte 70 nebo 80 centimetrů nad podlahou. Ovšem nejen přibývající léta jsou důvodem pro pořízení takového ležení. Někteří ho ocení i v mládí. Takovou skupinou jsou těhotné ženy. Ty by měly mít také vysokou dosedovou výšku.
Další skupinou, pro niž je vyšší lehací plocha výhodou, jsou lidé nesnášející prach, bakterie (alergici) nebo třeba průvan. „Čím níž člověk leží, tím blíže je k zemi, kde na něj působí prach, bakterie a podobně. Rozdíl je také v teplotě. Pokud nemáte v ložnici podlahové topení, jde od země chlad. Takže vyšší lůžka zajistí optimální teplotu,“
Vysoké postele mají ještě jednu výhodu, kterou oceníte nejen při spaní. Jsou praktičtější i na úklid, lépe se pod nimi vysává, zametá a vytírá. Pokud máte navíc ložnici menších rozměrů lze pod vyšší postel umístit plno různých vysouvacích úložných prostorů.